نمایش نوار ابزار

کارشناس ارشد بازار فلزات پایه در برنامه دیروز (دوشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۱) سرای سرمایه رادیو اقتصاد: قرنطینه در چین تقاضای فولاد روسیه را کاهش داد + فایل صوتی

سه شنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۱

کیوان جعفری طهرانی گفت: با شیوع مجدد بیماری کرونا در چین و قرنطینه سراسری تقاضای فولاد به خصوص فولاد روسیه کاهش یافت.

به گزارش رادیو اقتصاد کیوان جعفری طهرانی کارشناس ارشد بازار فلزات پایه در گفتگو با برنامه سرای سرمایه گفت: چین برای سومین با قرنطینه سراسری باعث سقوط قیمت های فلزات در بورس شانگهای شد.

وی ادامه داد: اسلب ایران که در هفته گذشته در محدوه قیمتی ۵۲۵ دلار بود، با کاهش تقاضا در بازار ما نیز در انتظار کاهش قیمت خواهیم بود.

کارشناس بازار فلزات پایه ادامه داد: بازار فولاد جهان امروز در شوک اخبار قرنطینه چین روند نزولی به خود گرفت و سنگ آهن ۳.۶ درصد کاهش یافت و میلگرد با ۵ درصد کاهش به فروش رسید.

وی افزود: آخرین قیمت بیلت صادراتی شمش فولاد ایران در محدوه ۴۹۰ تا ۵۱۰ دلاری قرار داشت و بر خلاف هفته گذشته که روند افزایش پیش بینی می شد ، روند نزولی به خود گرفت.

جعفری طهرانی در خصوص قیمت فلزات در بورس شانگهای افزود: مس با ۱۷۸ دلار کاهش ۷۷۲۵ دلار، روی با ۳ دلار کاهش ۳۵۶۳ دلار و سرب با ۱۵ دلار کاهش ۲۲۰۲ دلار داد و ستد شد.

وی ادامه: فلزات نیکل و قلع روند افزایش داشتند و نیکل با ۵۸۲ دلار افزایش ۲۷۲۱۰ دلار و قلع با ۱۱۲ دلار افزایش ۲۸۸۲۳ دلار به فروش رسید.

منبع: رادیو اقتصاد

دیدگاه ها